Laserové epilace: Jak dlouho vydrží její účinek a jak ho ještě více prodloužit?

Nežádoucí chloupky často představují v každodenním životě překážku, která nám brání v pocitu naprostého sebevědomí. Stále populárnější metodou boje s ochlupením se stává laserová epilace, a to hlavně díky jejímu dlouhodobému efektivnímu výsledku a bezbolestnému provedení. Klíčová otázka, na kterou mnoho lidí touží znát odpověď u laserové epilace je, jak dlouho vydrží její výsledky?

Jak dlouho trvá účinek laserové epilace?

Účinek laserové epilace je narozdíl od jiných dočasných metod odstraňování chloupků mnohem trvalejší. Díky inovativnímu postupu, při němž je nejen chloupek, ale i jeho cibulka zničena, vydrží pokožka hladká až několik let. Je možné, že časem se ochlupení začne opět obnovovat, délka účinku závisí na různých faktorech a predispozicích klienta a nelze všeobecně určit.

Faktory ovlivňující trvání účinku

Délku trvání účinku ovlivňuje množství faktorů. Vliv na účinnost má kvalita a barva chloupků – u tmavšího ochlupení je účinek rychlejší, jelikož se laser zaměřuje při ničení na jeho pigment. Dalšími faktory je například kvalita pleti, hormonální rovnováha a další genetické nebo individuální předpoklady.

Jaké jsou možnosti pro prodloužení účinku?

Pro dlouhodobý efekt laserové epilace je doporučeno dodržovat pravidelné ošetření na základě individuálního doporučení specialisty. Na odstranění chloupků nestačí jedno ošetření, ale je třeba proces minimálně 4x opakovat, aby byl účinek trvalejší. Při první návštěvě před ošetřením je vystaven individuální plán na základě všech faktorů tak, aby byl účinek co nejtrvalejší.

Mohlo by vás to zajímat  Prevence a řešení problémů během permanentního make-upu obočí a jeho hojení 

Péče o pokožku po epilaci

Po procesu epilace je důležité pečovat o výživu a hydrataci pokožky. Doporučené je používání hydratačních jemných produktů, které pokožku zklidní a obnoví, nezbytné je také se několik týdnů chránit před slunečním zářením. Specialisté vám po epilaci poskytnou instrukce, jak o pokožku správně pečovat.

Používání ochranných prostředků proti slunci

Po epilace je pokožka citlivější na sluneční záření, proto jsou ochranné prostředky proti slunci nezbytné.. Vhodné je volit produkty s vysokým faktorem SPF, aby bylo minimalizováno riziko pigmentačních změn a pokožka chráněna před UV zářením.

Pravidelné opakování epilace

Pro trvalejší účinek laserové epilace je třeba proces několikrát opakovat. Počet opakování závisí na individuálních potřebách klienta. Obecně se ošetření opakuje 4x až 6x v časovém horizontu, který určí daný specialista tak, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků.

Výhody dlouhodobého účinku laserové epilace

Výhodou laserové epilace je ušetření času při boji s chloupky, v dlouhodobém hledisku i úspora peněz. Laserová epilace navíc nedráždí pokožku, proto jsou eliminován boláky, zarůstající chloupky či zarudnutí ošetřené oblasti. V porovnání s tradičními metodami depilace jako je vosk nebo holení je laserová epilace mnohem rychlejší a efektivnější, při jednom sezení je možné ošetřit velkou plochu pokožky a odstranit tak větší množství chloupků najednou.

Možné rizika a vedlejší účinky

Rizika při ošetření laserovou epilací jsou minimální. Při dodržování bezpečnostních standardů ošetření a správné péči o pokožku po proceduře jsou veškeré vedlejší účinky téměř eliminovány. Laserová ošetření nejsou vhodná pro těhotné a kojící ženy a pro klientu s jakýmkoliv zánětlivým onemocněním kůže.

 Závěr a doporučení pro prodloužení účinku laserové epilace

Laserová epilace představuje inovativní a dlouhodobé řešení pro odstranění nežádoucích chloupků. Pokožka zůstává po ošetření laserem hladká a bez podráždění a navíc je proces na rozdíl od jiných způsobů, jako je například depilace voskem, zcela bezbolestný. Pro co nejdelší účinek je třeba dodržovat plán ošetření, který stanoví specialista a řádnou péči o pokožku po ošetření.

Mohlo by vás to zajímat  Anatomické implantáty od starověku dodnes: Cesta k dokonalé kráse

 

Pokud i vás již nekonečný boj s chloupky omrzel, vyzkoušejte tuto moderní a dlouhotrvající metodu na vlastní kůži.