5 jednoduchých tipů, jak hydratovat pleť a získat zářivý vzhled

Svraštělá, vysušená kůže nikomu na kráse nepřidá. Pouze informuje okolí, že vám schází tekutiny. Proto si osvojte jednoduché hydratační techniky, jak hydratovat pleť zvenku i zevnitř. Odměnou vám bude svěží vzhled s mladistvě vypjatou pokožkou. Také váš organismus bude díky správné hydrataci fungovat mnohem lépe než na sucho.

Krok 1: Pravidelně pijte vodu

Ještě než si představíme zázračné pleťové přípravky, naučíme se, jak hydratovat pleť optimálním pitným režimem. Naše tělo je z 80 % tvořeno vodou, a proto ji musíme neustále doplňovat. Přesto pije velké množství lidí všechno možné, jen ne čistou vodu.

Další typický nešvar je vypití pouze několika decilitrů tekutin denně. Pak není divu, že ani drahé zvlhčující přípravky chorobně vyschlou pleť nespasí. Proto si zapamatujte jednoduché pravidlo: káva a ostatní močopudné nápoje se nepočítají jako pití. To samé platí o alkoholu a limonády také nenahradí čistou vodu. Přijatelná je pouze voda bez přísad, které byste měli v průběhu dne vypít minimálně 2 litry. Když je vedro, a potíte se, musíte toto množství obvykle zdvojnásobit. To je základní metoda, jak hydratovat pleť.

Krok 2: Používejte hydratační krém

Podle typu a stáří vaší pleti si vyberte odpovídající kosmetický přípravek, který ji zvlhčí a vyživí.

Vesměs nikdy neprohloupíte, pokud z konvenční kosmetiky přesedláte na přírodní oleje, které kupodivu prospívají i mastné pleti. Je ovšem třeba vydržet první měsíc, než se obmění umělými silikony ucpané buňky. Pak bude pleť tyto oleje doslova lačně nasávat, aniž by zůstávala mastná na povrchu. Samozřejmě si můžete opatřit i kvalitní pleťový krém na přírodní bázi s kyselinou hyaluronovou. Ta vzniká i uvnitř našeho organismu a zavodňuje pokožku. Perfektní jsou také různá séra, kam se obvykle přidává gel z aloe vera.

Mohlo by vás to zajímat  Jak zdravě přibrat: Základy zdravého růstu hmotnosti

Krok 3: Dodávejte pleti vitaminy a minerály

Kromě dostatečného pitného režimu dokáže v buňkách udržet optimální množství vody také hojnost minerálů a vitamínů. Abychom jich denně přijali dostatečné množství, vyplatí se užívat takzvané superpotraviny, které se vyznačují kompletní škálou živin a na rozdíl od multivitamínů z lékárny bývají tak z 80 % vstřebatelné. Zvlášť vitamíny E, A a B se velmi projevují na stavu naší pleti. Další efektivní metoda, jak hydratovat pleť stravou, spočívá v pravidelném příjmu jídel bohatých na omega 3, 6 a 9 nenasycené mastné kyseliny.

Krok 4: Vyhněte se nadměrnému mytí pleti

Všeho moc škodí a tak neuděláte chybu, když z ranního mytí obličeje vynecháte mýdlo a vystačíte si jen s vodou. Tím na pleti zůstane přirozený ochranný film z mazu, který dle potřeby doplníte vhodným přípravkem.

Příliš časté mytí a odmašťování agresivními kosmetickými prostředky, horká voda a neustálé peelingy nutí kůži ke zvýšené produkci mazu. Získáte tím akorát charisma olejovky a nezachrání vás ani odmašťovací ubrousky.

Krok 5: Používejte hydratační masky

Pokud do vaší pravidelné péče zařadíte řekněme jednou týdně ještě speciální zvlhčující masku, budete mít tvářičky jako novorozenec. Kromě klasických prostředků, které se po zhruba patnáctiminutovém působení setřou pryč, můžete vyzkoušet masku, s níž půjdete spát. Zajímá-li vás, jak dokáže takováto esence hydratovat pleť, jedná se o stejný princip jako u krémů a sér. V hydratační masce také najdete v nějakém poměru namíchanou kyselinu hyaluronovou, pěstící oleje a bylinné výtažky. Někdy se tam přidává i retinol.

 

No, a pokud netrpíte finanční nouzí, zvažte i estetickou medicínu. Zvlášť nyní, kdy nám peníze znehodnocuje inflace, není od věci investovat je místo do obrazů a do zlata raději do sebe. Celoobličejový lifting od vyhlášeného plastického chirurga dokáže vizuálně omladit klidně o celou dekádu. Neinvazivní alternativou je zase injekční aplikace kyseliny hyaluronové, která vyhlazuje vrásky kolem očí či nosoretní rýhy. Když si k tomu ještě navíc osvojíte výše doporučené postupy, jak hydratovat pleť, budete vypadat stejně úžasně jako věčně mladé celebrity. Pamatujte ale na pitný režim a dostatek živin v potravě. Bez nich vám nepomůžou ani ta nejdražší kosmetika.