O mě

Jsem obrovský milovník internetových technologií a zbožňuji svou práci. Jmenuji se Adam a ve svých článcích bych se s vámi rád podělil o to, jak jsem začínal s online marketingem a co všechno jsem se během své dlouhé cesty naučil. Jízda ani zdaleka nekončí a já jsem připraven pro nová dobrodružství, která si pro mě život připraví

Zkusil jsem si práci ve firmě

Nejdříve jsem měl pocit, že mé začátky logicky musí vést přes určité zaměstnání. Chtěl jsem získat hodně zkušeností a naučit se doopravdy orientovat v online marketingu a ne pouze vlastním způsobem aplikovat metody, o kterých jsem se dočetl v různých článcích. Nechal jsem se tedy zaměstnat a pustil jsem se do toho. Jenže po čase jsem zjistil, že klasická práce ve firmě nebude pro mě, což jsem také využil pro sepsání jednoho článku.

Abych zjistil, že chci být profesionálem na volné noze

Ve firmě mi došlo, že možnosti online marketingu jsou téměř nekonečné, takže si můžu vybrat snad cokoliv. Velkou výhodou je to, že k práci v podstatě stačí jenom připojení k internetu. A tak jsem si nejdříve spolu s pracovním úvazkem, přibral několik klientů, pro které jsem pracoval samostatně. Jejich shánění nebylo úplně jednoduché, ale po získání několika referencí to šlo o mnoho jednodušeji. Celou dobu jsem přemítal, jestli mě baví práce ve firmě a jestli chci pokračovat. Nakonec jsem dospěl k názoru, že pokračovat nebudu a vydám se na dráhu živnostníka na volné noze. A tak se taky stalo.

A rád své zkušenosti a chyby sdělím ostatním pomocí textu

Během své cesty jsem narazil na spoustu překážek a udělal mnoho hloupých chyb. Rád některé zmiňuji ve svých textech, protože tak ostatním mohu pomoci vyvarovat se alespoň jedné chyby, což se určitě počítá. Některé obecné poučky jsou vhodné pro živnostníky bez ohledu na zaměření a jiné pro ty, kteří pracují přes internet. Doufám ale, že se vám mé články budou líbit.